2012

Historic Kokořínsko 2012

Soutěž se uskutečnila 24. 2. - 25. 2. 2012 v romantickém okolí hradu Kokořín na technicky náročných, po zimě ale bohužel místy i dost rozbitých tratích. Centrem soutěže byl krásný areál zámku Lobeč.  V pátek byla na programu noční etapa o délce asi 130 km, jejíž náročnost umocňoval vytrvalý déšť. Trať měla dva měřené úseky, ve kterých byly i dvě tajné průjezdní kontroly, kde se spoustě posádek podařilo nastřádat množství trestných bodů.
V sobotu ráno, již za slunečného počasí odstartovala druhá, asi 90ti kilometrová etapa, opět se dvěma měřenými úseky a dalšími tajnými kontrolami. Zde si už ale většina soutěžících dala pozor na jízdní průměry, takže se žádné dramatické změny v průběžných výsledcích nekonaly. Třetí etapa startovala po sobotním obědě opět z Lobečského zámku. Její převážná část se odehrávala v okolí Bělé pod Bezdězem, kde se na místním testovacím rally okruhu odehrály dvě závěrečné měřené zkoušky.

Vítězem soutěže se stal Miloš Kašpar se Škodou 100, před Alešem Urbanem na Audi Coupé GT a na stupních vítězů je doplnil Jiří Bistiak s dalši "stovkou".

 

Foto zde:

https://zilvar-bullsara.rajce.idnes.cz/Historik_Kokorinsko_2012/

https://rencafotky.rajce.idnes.cz/Historic_Kokorinsko_2012_-_24.-25.2.2012_Lobec/

Historic Liberec 2012

O víkendu 14. 4. - 15. 4. 2012 se konal druhý podnik Seriálu Historic, soutěž Historic Liberec 2012.  Soutěž byla rozdělena do pěti etap o celkové délce přes 300km, a centrem dění byl opět areál pivovaru Konrád. Zde se také odehrál start první etapy se čtyřmi měřenými úseky a cílem v Chrastavě. Odpolední druhá etapa zavedla posádky do Bílého Potoka a atraktivní měřený úsek až na Smědavu, kde byl ještě sníh. Večerní etapa s měřeným úsekem, který se pro zvýšení obtížnosti jel v protisměru, končila za tmy opět v pivovaru.

Jestliže se celý sobotní program odjel za příjemného jarního počasí, tak v neděli tomu bylo naopak. Dopolední etapa se startovala pod zamračenou oblohou, ze které se během oběda spustil vytrvalý déšť, který posádky doprovázel až do cíle soutěže.

Celkovým vítězem se stal Jiří Vítek s Porsche 924, druhý skončil Aleš Urban s Audi GT Coupe a třetí příčku vybojoval Miloš Kašpar, tentokráte startující s Mini GT. Díky tomu se Aleš Urban a Miloš Kašpar před posledním závodem dělili o první příčku v průběžném pořadí seriálu.

 

Foto zde:

https://cmelakkaja.rajce.idnes.cz/Historic_Liberec_2012/

https://veteranibrod.rajce.idnes.cz/HISTORIC_LIBEREC_2012/

https://rencafotky.rajce.idnes.cz/Historic_Liberec_2012_-_Liberec%2C_Vratislavice_n._N._14.-15.4.2012/

Historic Jizera 2012

O víkendu 14. 9. -15. 9. 2012 se uskutečnil poslední podnik seriálu Historic, soutěž Historic Jizera, která byla rozdělena do čtyř etap a celá se odehrála v bezprostředním okolí Železného Brodu.

Jizera řádně zamíchala celkovým pořadím seriálu. Na lídra průběžného pořadí Aleše Urbana po fatální chybě v první etapě, ani po bezchybné sobotě s nulou trestných bodů, v celkovém hodnocení místo na stupních vítězů nezbylo. Oproti tomu vítězství na Jizeře katapultovalo na celkové třetí místo Vendu Mráze, který navíc Jizeru vyhrál při rovnosti bodů, na přesnější jízdní průměr.  Přes drobná zaváhání pak druhé místo v seriálu uhájil Miloš Kašpar. Druhé místo na Jizeře pak k celkovému prvenství posunulo Jiřího Vítka.

 

 Foto zde:

 https://cmelakkaja.rajce.idnes.cz/Historic_Jizera_2012/     

 https://veteranibrod.rajce.idnes.cz/HISTORIC_JIZERA_2012/

https://rencafotky.rajce.idnes.cz/Historic_Jizera_2012_-_Zelezny_Brod_14.-15.9.2012/
Celkové výsledky Seriálu Historic 2012 zde:

cvs_01.jpg (416,8 kB)

cvs_02.jpg (376,9 kB)
cvs_03.jpg (187,2 kB)