Diskuse

Přístroje s využitím GPS

Dušek | 24.11.2016

Vážení kolegové,
Nejdříve chci poděkovat pořadatelům za perfektní přípravu a moc se těším na další ročník.
Na Želivu 2016 jsme startovali poprvé a ani by nás nenapadlo použít nějaké zařízení s GPS, je to zakázané v propozicích, jeli jsme tedy na stopky a denní počítadlo kilometrů (alespoň je na co se vymlouvat) :-)
Moc jsme si to užili .
Za mne tedy nepovolovat a spoléhat na čest a svědomí, asi naivní, já vím, ale pokud někdo podvádět chce tak to udělá stejně.
Mně osobně by výsledek dosažen neférově určitě netěšil asi jako valnou většinu.
Tak na příštím závodění
Ahoj

Re: Přístroje s využitím GPS

Petr | 27.11.2016

Pokud má někdo to srdce v soutěži, která se pořádá pro radost, využít zakázané přístroje, aby docílil úspěchu, tak by se měl nad sebou vážně zamyslet.... Pořadatel sice zákaz vydal, ale nemá nástroj na jeho kontrolu a tiše strpí, ač ví.... Respektive strpěl a hledá radu která by zajistila nápravu. Má rada je, neupínat se bodově tolik na přesnost, ale spíše na řidičský um(např.průjezd kužely, zacouvat zadními koly na "čáru"), vědomostní znalost(jak během jízdy na okolí, tak např. test-zdravověda a pravidla silničního provozu apod.) a praktickou dovednost jednotlivých posádek (např.měření času při výměně kola).
S obcházením pořadatelova zákazu se potýká většina pořadatelů obdobných soutěží. Pořadatelé veteránské "Bohemky" např. měří povolenou rychlost v jednotlivých úsecích a její nedodržení, bodově dokáže zamíchat pořadím posádek. Doporučuji pořadateli aby se zaměřil i na itinerář. Ten by měl být zpracován tak, aby posádky vozidel nepotřebovali ani obyčejné denní počítadlo(nákres křižovatek). Nepoctivcům se nevyhneme a tak jim to alespoň udělejme těžší, když již jsou mezi námi. Děkuji pořadateli, že se tímto nešvarem začal zabývat a přál bych si, aby našel tu nejsprávnější cestu. Všem přeji veselé Vánoce a hodně zdraví a štěstí v Novém roce 2017.

Přístroje s využitím GPS

Aleš | 24.11.2016

Asi tady s dovolením začnu, a budu doufat, že se někdo přidá...
Propozice hovoří jasně, přístroje GPS jsou zakázány. Přestože je stále více posádek používá, osobně jsem do toho na Historic Želiv nechtěl na závěr sezony zasahovat, byť se mi to prostě nelíbí. Mnozí asi namítnou, co je za rozdíl v tripmasteru na mobilu a tom v autě. Obrovský... na mobilu Vám neupadne kostra, ztrácíte ten adrenalin když řežete náhon tachometru a doufáte, že to dáte dohromady a bude to fungovat. Ano, taky můžete ztratit někde signál, já vím... Ale zároveň taky můžete, aniž bych kohokoliv podezříval, jet na jízdní průměr, který to určitě umí přesně zobrazit, nemusíte nic počítat, hlídat... a kdo ví, co to vlastně všechno umí. Přiznám se, že tomu nerozumím, nechci rozumět a hlavně by mě to ani nebavilo. Dál budu spoléhat na spolujezdce či spolujezdkyni když budu za volantem, vypočítávat časy v pozici spolujezdce a užívat si tu vzájemnou spolupráci. A jako pořadatel budu vyžadovat dodržování pravidel, na kterých se domluvíme...

Re: Přístroje s využitím GPS

Jandovi | 24.11.2016

Já se domnívám, že dělit závody ještě do podkategorií dává smysl pouze v podnicích, kde je přihlášeno více soutěžících. Pojďme ale udělat anketu, jak je na úvodní stránce "Jaký formát soutěže vyhovuje", a z výsledků se dozvíte, jaký systém většina preferuje.Já jsem pro klasiku, i když po neustálém nulování denního počítadla jsem si jist, že dříve či později se porouchá a bude problém.Nicméně chápu posádky, kteří toto počítadlo nemají. Tam si myslím, by měl být počitadlo "drátového " typu.
PS: A stejně si nedokážu představit pořadatele, jak kontrolují, zda posádky nejezdí podle elektroniky syst. GPS. Stejně tak i dodržování rychlosti atp.

Re: Re: Přístroje s využitím GPS

Karel | 24.11.2016

Aleš to trochu nešťastně formuloval, v návrhu je pouze absolutní hodnocení pro všechny a pak zvlášť kategorie klasik (asi v tom smyslu jako je dnes třeba dámská kategorie). GPSkaři by žádnou svoji kategorii neměli...
Jinak bych chtěl ty z vás, kteří mi odpovídali do e-mailu, aby se vyjádřili hlavně zde. E-maily z kterých jsem výzvu k diskusi rozesílal jsou mé soukromé, tudíž je nikdo jiný nemá možnost číst... :-)

Re: Re: Re: Přístroje s využitím GPS

Jandovi | 24.11.2016

Já jen, abych tam nebyl sám :-)

Re: Re: Re: Přístroje s využitím GPS

Karel | 24.11.2016

Jako v klasicích? Když budou... Toho se vůbec neboj.... :-)

Re: Re: Re: Re: Přístroje s využitím GPS

Aleš | 24.11.2016

Počítadlo "drátového" typu je naprosto v pořádku, pokud je jeho "pohonem" náhon tachometru, kolo, brzdový buben, poloosa či cokoliv jiného...
A co se týče představy jak dodržování kontrolovat, tak tu já osobně mám naprosto přesnou :-)

Re: Přístroje s využitím GPS

Jandovi | 24.11.2016

Protože mám nový telefon, tak jsem si přečetl manuál. U kapitoly Určení polohy jsem se dočetl, že se poloha určuje nejen pomocí GPS, ale i WiFi a mobilního připojení. Tak řešení je a) odevzdat telefony na startu, b) vestavět do auta rušičku signálu nebo Farradayovu klec, c) důvěra, že toho nikdo nezneužije. A propós, co stopky v mobilu?

Re: Re: Přístroje s využitím GPS

Aleš | 24.11.2016

Myslím, že občas by nám všem neuškodilo odvzdat telefony :-)
Stopky v mobilu... o stopky jako takový by nešlo (stejně v chytrým mobilu často pěkně kecaj) ale jak už tam ten mobil je jednou v držáku, co já vím co je pod stopkama "shozený do lišty"

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek